Kā nopelnīt naudu: praktiski padomi

Nopelnīt naudu nav nemaz tik sarežģīti, ja zina ka to darīt pareizi. Šajā rakstā jūs varat iepazīties ar psihologu un zinātnieku padomiem un uzzināt, kā to darīt.

Ja jūs kļūsiet par autoritāti kolēģu vidū, tad jūs ne tikai cienīs, bet arī piedāvās jums labi apmaksātus darbus. Tādi vīrieši pa karjeras kāpnēm virzās tikai augšup.

Kā nopelnīt naudu: analīze

Psihologs no Ņujorkas, kas nodarbojas ar līdera īpašību attīstīšanu apgalvo, ka tavas iespējas var noteikt pēc trim faktoriem: ko tu dari, kādi ir rezultāti un ko tu darīsi pēc tam.

Eksperte karjeras jomā saka, ka vajag savu darbu iespaidot tā, lai kompānija ekonomētu pēc iespējas vairāk naudas, paaugstinātu rentabilitāti vai arī jūs sāktu pelnīt pēc iespējas vairāk naudas.

Kā nopelnīt naudu: apģērbs

Psihologi rekomendē ģērbties atbilstoši statusam un ieņemamajam amatam, kuru tu gribi ieņemt. Pat ja tu esi viens no vērtīgākajiem darbiniekiem, bet staigā sliktā apģērbā, tev neviens nepievērsīs savu uzmanību. Tāpēc, nomaini savus vecos džinsus un T-kreklu pret kvalitatīvu kostīmu.

Kā nopelnīt naudu: atskaites

Daudzi speciālisti iesaka savam priekšniekam darba nedēļas beigās sūtīt atskaites par padarīto darbu, panākumiem un optimizāciju. Tas ļaus izanalizēt pašam savu progresu un meklēt jaunas iespējas attīstīties. Nav izslēgts, ka darba devēji to pamanīs un sapratīs, ka ir pienācis laiks paaugstināt tev algu.

Kā nopelnī naudu: alga

Ja tu ej pie priekšnieka lūgt algas paaugstinājumu, tad tev jābūt gatavam, ka to darīt kā advokātam, kas uzstājas tiesā. Daudzi darbinieki rīkojas ievērojot šo principu: viņiem aiz muguras ir noteikta pieredze, balstoties uz to, viņi tad arī lūdz algas pielikumu.

Tas, ko tu esi jau izdarījis, nevienam nav jaunums, tāpēc daudzi speciālisti iesaka lūgt algas pielikumu nevis par to, ko tu jau esi izdarījis, bet par to, ko taisies izdarīt. Priekšnieks sapratīs, ka tu esi perspektīvs darbinieks un gribēs ar tevi sadarboties.

Vēl viena svarīga detaļa – vienmēr runā pārliecinoši. Nepareizs tonis vai nekorekti vārdi var likt priekšniekam domāt, ka tu par viņu ņirgājies vai arī to, ka esi atnācis jokus dzīt.

Kā nopelnīt naudu: iepazīšanās

Lai arī cik banāli tas skan, bet bez labiem paziņām virzīt uz priekšu “naudas lietas” ir ārkārtīgi grūti.. Tieši tāpat, gandrīz neiespējami ir virzīties pa karjeras kāpnēm. Tev ar priekšnieku ir sliktas attiecības un tu gandrīz nerunā ar viņu? Tad vienīgais, ko tu varētu darīt lietas labā ir sadraudzēties ar viņam vistuvāk stāvošajiem cilvēkiem, lai viņi varētu izstāstīt viņam par to, cik labs un perspektīvs darbinieks tu esi.

Kā nopelnīt naudu: jauns darbs

Tu jau sen strādā, bet algas pielikumu nevienu reizi tā arī neesi saņēmis? Tas nozīmē, ka tu esi vai nu slikts darbinieks vai arī to, ka tev ir ļoti skops darba devējs. Normālos uzņēmumos, darbiniekiem katru gadu paaugstina algas par 2,5 procentiem. Ja tavā darba vietā tas līdz šim brīdim vēl nevienu reizi nav noticis, tad varbūt tev ir vērts aizdomāties, visu kārtīgi izanalizēt un sākt meklēt jaunu darba vietu, kurā pret saviem darbiniekiem darba devējs izturēsies daudz labāk.