Vai kredīti ir tik nevainīgi kā mums par tiem stāsta?

Par vienu no vispopulārākajiem banku pakalpojumiem, mūsdienās ir kļuvis kredīts. Ar katru dienu kļūst aizvien mazāk un mazāk to cilvēku, kas kaut vienu reizi nebūtu to izmantojuši. Pirmajā acumirklī liekas, ka tajā nav nekā slikta, piemēram, paņēmi kredītu un brauc atpūsties, bet patiesībā, tas nav nemaz tik nevainīgi kā mums par to stāsta. Mēģināsim tikt skaidrībā, kas tad īsti ir kredīti – labums vai ļaunums?

Vispirms mēģināsim noskaidrot, kāds no kredītiem ir labums. Pirmām kārtām, jau gribas pieminēt to, ka kredīts dod iespēju realizēt savas vēlmes un mērķus uzreiz – negaidot un nekrājot naudu gadiem ilgi.

Strādājošam pārim, kas māk pareizi plānot savu ģimenes budžetu, kredīta atmaksāšana var nesagādāt nekādas grūtības. Piekrītiet, tas arī ir pluss. Daudz vienkāršāk taču ir katru mēnesi šķirties no nelielas naudas summas pikavippi helposti, nekā krāt to gadiem ilgi.

Nedrīkst aizmirst arī par to, ka kredīta atmaksa balstās uz ļoti lielu pašdisciplīnu, tāpēc, ka katru mēnesi naudu jāsamaksā norādītajā datumā. Tas nozīmē, ka cilvēks, pat ja viņam pirms tam nav nācies saskarties ar pašdisciplīnas jautājumu, tagad ir spiests to darīt. Tas nozīmē, ka viņš sāk attīstīt sevī pozitīvas rakstura īpašības un viena no tām ir pašdisciplīna. Ir pierādīts, ka cilvēki, kas ir paņēmuši kredītu, cenšas nopelnī pēc iespējas vairāk naudas. Tas, savukārt nozīme to, ka cilvēkam parādās motivācija paaugstināt savas darbaspējas.

Uz kredīta procentiem ir iespējams ar neslikti ieekonomēt. Lai to panāktu, vajag norādītajā termiņā atmaksāt visu kredīta summu. Katrai bankai šis termiņš ir citādāks, bet nevienā bankā tas nepārsniedz divus mēnešus, t. i. sešdesmit dienas.

Pēdējais, mūsuprāt, visizdevīgākais labums ir tas, ka kredītu var atmaksāt daudz ātrāk nekā bija ieplānots un piedevām vēl arī nopelnīt. Lai to izdarītu ir nepieciešams pareizi pielietot mantu, kas tika par šo naudu iegādāta. Piemēram, jūs iegādājāties dzīvokli un izīrējat to. Tāda rīcība palīdzēs jums ātrāk atmaksāt naudu un tikt pie sava mājokļa.

Tie bija plusi, tagad mēģināsim saprast, kādi zemūdens akmeņi mūs gaida tad, ja mēs esam nolēmuši paņemt kredītu.

Viens no vislielākajiem mīnusiem bija, ir un laikam arī paliks visu kredītu pastāvēšanas laiku – tā ir lielā pārmaksa. Daudzos gadījumos tā vienkārši ir milzīga. Tas obligāti ir jāņem vērā un ar to ir jārēķinās, ja esat nolēmis izmantot šo pakalpojumu pikavippi ilman pankkitunnuksia.

Kā jau tika minēts iepriekš, arī pašdisciplīna ir ļoti svarīga, ja esat nolēmis ņemt kredītu. Katru reizi, kad norādītajā datumā jūs nebūsiet samaksājis rēķinu, jums tiks aprēķināti visi iespējamie soda procenti. Tāpēc sekojiet līdzi maksājumiem un veiciet tos savlaicīgi, ja jūs to nedarīsiet, kredīts jums var izmaksāt daudz dārgāk, nekā jūs to bijāt plānojuši.

Pēdējais mīnus. Tas slēpjas tajā, ka ne vienu aizdevēju neinteresēs jūsu neparedzētie apstākļi. Viņiem nebūs svarīgi vai jūs esat pazaudējis darbu, vai arī smagi saslimis. Kaut gan jāsaka, ka arī aizdevēji, kas izsniedz saviem klientiem lielas naudas summas, par viņiem tomēr kaut mazliet rūpējas. Piemēram, viņi pieprasa noformēt apdrošināšanu. Bet, īpaša labuma no tās arī nav. Ja esat nokļuvis neparedzētā situācija, tiek piedāvāts noformēt kredīta brīvdienas. Bet jāsaka, ka arī tās, šādos gadījumos, nav labākā izeja.

Augstāk rakstītais vēlreiz apliecina to, ka pret kredīta ņemšanu vajag izturēties ļoti nopietni, rūpīgi izanalizēt visus par un pret.